BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Topografiniai planai: klausimai ir atsakymai

Topografiniai planai turi būti parengiami dar likus metams iki bet kokių projektavimo darbų pradžios. Gana dažnai, kuomet norima pradėti statybos darbus arba keisti tam tikrų statinių paskirtį, iškyla įvairių klausimų apie topografinius planus. Taigi, kaip viskas vyksta?

topografiniai planaiVienas dažniausių klausimų yra tai, ką vaizduoja topografinis planas. atsakymas būtų gana paprastas – jame atsispindi žemės reljefas, taip pat ir esami statiniai, požeminės komunikacijos, o taip pat ir ilgamečiai augalai.

Taip pat gana dažnai iškyla klausimas, kaip viskas vyksta, ir kas daroma, kai norima parengti topografinius planus. Visų pirma, atliekami matavimai ir analizuojami duomenys. Kitas žingsnis – nuotraukos braižymas, kurį pabaigus, visa tai derinama su atsakingomis institucijomis.

Topografinių planų galiojimo laikas – gana dažnai iškylantis klausimas. Topografiniai planai paprastai galioja vienerius metus, ir per šį laikotarpį topografinių planų nepanaudojus, matavimus tenka atlikti pakartotinai.

Norint užsisakyti topografinius planus, tenka kreiptis į specialistus, kurie atlieka šiuos darbus. Kokia bus šios paslaugos kaina, gana sudėtinga atsakyti, nes tai priklausys nuo to, koks yra žemės sklypo dydis, sudėtingumas, kaina priklausys ir nuo to, koks yra metų laikas, kokioje Lietuvos dalyje yra sklypas, ir, žinoma, skirtingų įmonių nustatyti įkainiai taip pat skirsis.

Terminas, per kurį parengiami topografiniai planai, taip pat negali būti traktuojamas vienareikšmiškai. Kadangi visa tai susideda iš kelių žingsnių, gana sudėtinga prognozuoti, kiek visa tai gali užtrukti, nes kiekvienas žingsnis gali trukti skirtingą laikotarpį.

Gana dažnai klausiama, kokių dokumentų reikės, norint parengti topografinius planus. Paprastai būna reikalingas žemės sklypo planas, sklypo nuosavybę įrodantys dokumentai (jei sklype yra pastatų, taip pat prireiks ir statinių nuosavybę įrodančių dokumentų), bei savininko asmens tapatybės dokumento kopija.

Taigi, nevertėtų pamiršti, kad topografinių planų galiojimo laikas tėra vieneri metai, ir be šių planų parengimo, teisiškai negali būti pradedami jokie projektavimo darbai. Taigi, jei planuojate pradėti projektavimą, visų pirma kreipkitės į specialistus, kurie padės jums parengti topografinius planus, ir darbus galėsite pradėti tada, kada ir planuojate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *