BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Ką žinoti prieš imant būsto paskolą

Žinoma, būsto pirkimas yra didžiulė investicija. Tačiau su banko pagalba būsto galite nesunkiai įsigyti. Čia atsakysime į visus jūsų klausimus apie būsto paskolas.

Būsto paskolų apžvalga

Būsto paskolą naudoja nekilnojamojo turto pirkėjai, norėdami gauti lėšų nekilnojamajam turtui įsigyti, arba esami nekilnojamojo turto savininkai, norėdami gauti lėšų bet kokiam tikslui, įkeičiant įkeičiamą turtą. Būsto paskola yra išskirtinė, nes jai gauti reikia įkeisti savo nuosavybę: dažniausiai būtent perkamą nekilnojamąjį turtą. Tai reiškia, kad sukuriamas toks teisinis mechanizmas, kuris leidžia skolintojui (bankui) perimti nuosavybės teises ir parduoti įkeistą turtą, kad būtų grąžinta paskola, jei paskolos gavėjas nevykdo ar nebegali vykdyti savo įsipareigojimų.

Kaip veikia būsto paskolos

Būsto paskolosBūsto paskolos yra paskolos rūšis, naudojama nekilnojamajam turtui, paprastai būstui, įsigyti. Paskolos gavėjas sutinka grąžinti paskolą ir palūkanas per nustatytą laikotarpį, paprastai per laikotarpį iki 30 metų.

Būsto paskolos paprastai imamos perkant būstą arba investicinį turtą, o paskola užtikrinama pačiu turtu – jį įkeičiant bankui. Tai reiškia, kad jei negrąžinate paskolos, skolintojas gali perimti jūsų būsto nuosavybės teises, kad atgautų savo nuostolius.

Hipotekos paskolos sąlygos priklausys nuo kelių veiksnių, įskaitant jūsų kredito istoriją ir reitingą, gaunamas pajamas ir pinigų sumą, kurią galite skirti pradiniam įnašui. Aukštesnis kredito reitingas ir didesnis pradinis įnašas paprastai lemia geresnes palūkanų normas ir palankesnes paskolos sąlygas.

Būsto paskolų rūšys

Būsto paskolos būna įvairių rūšių ir gali būti pritaikytos pagal unikalius paskolos gavėjų poreikius. Labiausiai paplitusios būsto paskolų rūšys yra šios:

  • Fiksuotų palūkanų būsto paskolos: Fiksuotos palūkanų normos būsto paskolos atveju palūkanų norma išlieka tokia pati visą paskolos laikotarpį. Mėnesinės įmokos išlieka pastovios, todėl lengviau planuoti būsto paskolos išlaidas.
  • Kintamųjų palūkanų normos būsto paskolos: šios paskolos atveju palūkanų norma periodiškai keičiasi, paprastai atsižvelgiant į rinkos (EURIBOR) pokyčius. Tai reiškia, kad mėnesio įmokos laikui bėgant gali didėti arba mažėti.

Kuri būsto paskola jums tinka labiau priklausys nuo jūsų finansinės padėties ir kitų aplinkybių. Pasikalbėkite su banku apie savo galimybes ir situaciją, kad rastumėte geriausiai jūsų situaciją atitinkantį kredito variantą.

Paskolos būna įvairių formų ir dydžių. Labiausiai paplitusios yra 30 metų fiksuotųjų palūkanų būsto paskolos.

Būsto paskolų palūkanų normos

Būsto paskolų palūkanų normos pastaraisiais metais buvo istoriškai žemos, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jos yra geriausias pasiūlymas kiekvienam paskolos gavėjui. Būsto paskolų palūkanų normos gali labai skirtis priklausomai nuo skolintojo ir net toje pačioje finansų įstaigoje, priklausomai nuo paskolos gavėjo kredito istorijos, reitingo, gaunamų pajamų, pradinio įnašo ir kitų faktorių. Norint gauti geriausią įmanomą būsto paskolos pasiūlymą, svarbu palyginti kelių skolintojų pasiūlymus. Patogiausia kreiptis į tokias paslaugas teikiančius tarpininkus (hipobank.lt ir kitus), kad tikrai žinotumėte, kad gaunate geriausią įmanomą būsto paskolos pasiūlymą.

Palūkanų norma nėra vienintelis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti imant būsto paskolą. Taip pat reikia palyginti įvairius su kiekviena paskola susijusius mokesčius. Tai gali būti paskolos suteikimo mokesčiai, administravimo išlaidos ir panašiai.

Kai būsite pasirengę sudaryti būsto paskolos sutartį, įsitikinkite, kad žinote, ko jums reikia ir ko norite. Kai gerai žinosite savo biudžetą, pajamas ir jų stabilumą bei savo pageidavimus, galite pradėti lyginti skirtingų bankų pasiūlymus, kad rastumėte geriausią būsto paskolos pasiūlymą.

Būsto paskolos refinansavimas

Būsto paskolos refinansavimas – tai naujos paskolos ėmimas, kad būtų padengta esama būsto paskola. Naujos paskolos palūkanų norma gali būti mažesnė, paskolos terminas gali būti kitoks arba ir viena, ir kita. Teisingai atliktas būsto paskolos refinansavimas gali padėti sutaupyti pinigų. Tačiau yra tam tikra rizika, todėl prieš priimant sprendimą svarbu suprasti visas galimas pasekmes.

Refinansuodami būsto paskolą, iš esmės imate naują paskolą, kad padengtumėte esamą būsto kreditą. Naujos būsto paskolos palūkanų norma gali būti mažesnė nei jūsų turimos būsto paskolos, todėl per visą paskolos laikotarpį galite sutaupyti pinigų. Naujo būsto kredito terminas taip pat gali skirtis nuo dabartinės būsto paskolos termino, todėl gali sutrumpėti arba pailgėti laikas, per kurį turėsite grąžinti paskolą.

Prieš nuspręsdami refinansuoti būsto paskolą, būtinai palyginkite kelių skolintojų pasiūlymus, kad rastumėte geriausią pasiūlymą. Būtinai atsižvelkite į visus su kiekvieno skolintojo pasiūlymu susijusius mokesčius ir išlaidas, taip pat į kiekvieno pasiūlymo palūkanų normą ir sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *