BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Geriausi​ ​kreditai:​ ​kaip​ ​išsirinkti?

Greitieji kreditai gelbėja ištikus nelaimei, pritrūkus pinigų vaiko gimtadieniui ar tiesiog norint paatostogauti prie ežero, kol dar tinkami tam orai. Jais naudojasi didelė dalis Lietuvos gyventojų ir kai kurie tiesiog neįsivaizduoja, kaip galėtų įsigyti didesnius pirkinius ar susimokėti už kai kurias paslaugas, negalėdami pasinaudoti greitųjų kreditų įmonių siūlomomis paslaugomis. Na o tiems, kam dar neteko naudotis greitaisiais kreditai, turbūt bus pirmas klausimas, kaip išsirinkti greitąjį kreditą, kai tiek daug pasirinkimo? Kurią firmą rinktis, kad nepermokėtum ir į kokias dar sąlygas ir pasiūlymus reiktų atsižvelgti? Pasižiūrėkime, ką siūlo greitųjų kreditų įmonės ir kuo šie pasiūlymai mums naudingi.

Į ką atsižvelgti renkantis kreditą?

Pagrindiniai kriterijai, kurie rūpi žmonėms, besirenkant greitąjį kreditą, yra palūkanų dydis ir grąžinimo terminas. Palūkanos normos gali labai skirti ir jos dažnai priklauso nuo kredito grąžinimo laikotarpio. Norėdami rasti mažiausias palūkanas, tiesiog turėsite palyginti, ką siūlo įvairūs kreditoriai. Tiesa, iš anksto nuspręskite, kokio dydžio kredito ir kokiam laikotarpiui jums reikia, taip jūsų paieškos bus gerokai lengvesnės ir greitesnės. Kai kurios svetainės siūlo pasinaudoti jų lentelėmis, kuriose galima matyti pagrindines sąlygas, kurias siūlo kreditoriai. Tačiau dažniausiai tokiose lentelėse yra įtrauktos ne visos kredito įmonės, veikiančios Lietuvoje. Tokiu atveju teks pasitikėti savo jėgomis ir panaršyti internete, kol rasite geriausią variantą.

Jei ieškote mažiausių palūkanų, nepraleiskite pro akis ir nemokamų kreditų, tai yra, tų kreditų, kurių palūkanos yra nulinės. Pasiskolinus tokį kreditą, jums nereikės mokėti jokių palūkanų, tad ar gali būti dar pigiau? Ko gero, nelabai. Nemokamus kreditus siūlo ne viena kredito įmonė, tačiau nemokami kreditai yra išduodami vienam klientui tik kartą. Be to, nemokamų kreditų sumos ir grąžinimo laikotarpis yra smarkiai ribojami. Tačiau, jei nedidelės sumos sąlyginai trumpam laikotarpiui jums pakanka, tuomet drąsiai galite imti tokį kreditą ir juo mielai naudotis. Verta žinoti, kad nemokamus kreditus siūlo bent jau keli kreditoriai, tad pirmus kelis kartus galėsite skolintis nemokamai.

Ar kredito dydis jums yra svarbus? Galbūt jūs norite pasiskolinti gana didelę sumą, tai yra, tūkstantį ar daugiau eurų? Tuomet galite iškart atmesti kelis kreditorius, nes jie tokių sumų savo naujiems klientams tiesiog neduoda. Tačiau išeitis visada yra. Pasinaudokite paslaugomis tų kreditorių, kurie siūlo skolinti pinigus tik dirbantiems žmonėms, kurie turi pastovias pajamas. Dažniausiai, jei žmogus yra nedirbantis, tačiau pastoviai gauna socialinę pašalpą, kreditas jam nebus išduodamas. O kalbant apie pensininkus – vieni kreditoriai yra linkę jiems skolinti pinigus, o kiti ne. Taigi, jei turite pastovų darbą ir pastovias pajamas, galite pretenduoti ir į didesnį kreditą. Dažniausiai kreditoriai limituoja kreditą pagal jūsų pajamų dydį, išlaidas ar finansinių įsipareigojimų įmokas.

Kreditų sutarčių sąlygos

Kiekvienas kreditorius jums pasiūlys skirtingą sutartį su skirtingomis sąlygomis joje. Tiesa ta, kad kreditoriai įvairiais būdais varžosi dėl klientų ir siūlo jiems visokias akcijas, lengvatas, patogumus. Vienas iš būdų prisivilioti klientus, yra pasiūlyti nuolaidą pirmam kreditui. Kaip minėjome, kai kurie kreditoriai teiki 100 procentų nuolaidą pirmam kreditui, kiti tik 50. Tačiau pasidomėkite ir ar jums reikės mokėti sutarties sudarymo mokestį. Vienose firmose jo gali nebūti, o kitose jis gali viršyti ir 100 eurų, jei tik imate gana didelį kreditą. Taigi, kartais toks mokestis gali gerokai pabranginti jūsų imamą kreditą ir tuomet geriau jau pasirinkti kitą firmą, kurioje sutarties sudarymo paslauga yra nemokama.

Visi kreditoriai riboja žmonių, kuriems išduodamas kreditas, amžius. Dažniausiai tai yra 18 metų. Yra kreditorių, kurie nesuteikia kreditai ir vyresniems kaip 65 ar 70 metų žmonėms, tad reikėtų atsižvelgti ir į tai, jei manote, kad jums tas gali būti aktualu. Verta žinoti, jog kreditoriais, skirtingo tipo kreditams taiko ir skirtingą amžiaus ribą. Tai yra, greitasis kreditas ar vartojimo kreditas gali būti išduodamas nuo 20 – ies ar net 24 metų, tačiau kreditas su užstatu gali būti išduodamas jau nuo 18 metų amžiaus. Tad prieš pateikdami paraišką, įsitikinkite, ar pagal kreditoriaus siūlomas sąlygas, jūs turite galimybę pasiskolinti pinigų.

Kokios papildomos sąlygos taikomos, imant greitąjį kreditą? Kai kurios kredito firmos jums pasiūlys nemokamai pratęsti mokėjimo terminą ar atidėti įmokas mėnesiu ar dviem. Mokesčių už tai nėra, tačiau reikia sumokėti palūkanas už pratęstus mėnesius. Kiti kreditoriai siūlo galimybę kreditą grąžinti anksčiau, taip pat netaikant jokių papildomų mokesčių. Tai yra, jei sukaupėte pakankamai pinigų ir nebenorite turėti įsipareigojimų kreditoriui, galite sumokėti visus pinigus vienu pervedimu ir jums už tai nebus taikomi mokesčiai ir dar nusibrauks palūkanos. Jeigu tokios sąlygos jums gali būti reikalingos, rinkitės kreditorių, kuris jas gali užtikrinti.

Kurie kreditai geriausi?

Vienareikšmiško atsakymo, kuris kreditas yra geriausias, tiesiog nėra. Vieniems geriausias yra tas, kuris yra pigiausias, kitiems geriausias kreditas tas, kurio sutarties sąlygos yra lanksčiausios. Tačiau net ir pigumas ar sąlygų lankstumas yra sąlygini dalykai, kurie kiekvienam klientui gali skirtis. Ar verta imti nemokamą kreditą keliose firmose, jei po to nuolat gausite sms žinutes su įvairiais pasiūlymais skolintis daugiau/pigiau/greičiau? Vieniems gal ir taip, tačiau kiti žmonės galbūt yra nelinkę labai pasitikėti nežinomomis įmonėmis ir nori turėti reikalų tik su viena.

Tiesa, kaip išsirinkti kreditorių, kai apie jį nieko nežinai? Ne paslaptis, kad kai kurios įmonės bankrutuoja, nesilaiko sutarties sąlygų ar turi skolų. Todėl, prieš rinkdamiesi kreditorių, pasidomėkite juo. Susiraskite svetaines, kuriose yra sudėti įmonių katalogai. Ten paprastai būna surašytos įmonių skolos, jei jos tokių turi, taip pat galima matyti ir įmonės vertinimą. Be abejo, labai svarbu ir tai, kaip apie įmonę atsiliepia jos klientai. Paieškokite atsiliepimų įvairiose interneto svetainėse, facebook puslapiuose. Ar atsiliepimai geri? Ar yra ir nevisai gerų? Atsiribokite nuo įmonių, apie kurias atsiliepimai yra dvipusiai ar neigiami. Taip pat pasidomėkite ir kiek laiko įmonė veikia. Juk ilgiau dirbanti įmonė yra stabilesnė ir patikimesnė. Pasirinkę patikimą įmonę, būsite užtikrinti, kad jūsų asmens duomenys yra saugūs ir sutarties sąlygų bus laikomasi.

Reikšmingas būdas rinktis kreditorių yra naudotis greitųjų kreditų svetainėmis, kuriose yra apjungiami visi esantys kreditoriai. Geriausias pasirinkimas čia būtų www.greitikreditai.com, kur rasite geriausių kreditų palyginimus.

Pildydami paraišką kreditui gauti, atkreipkite dėmesį į tai, kokias varneles pažymite. Dažniausiai kreditorius prašo sutikti su jo taikoma asmens duomenų tvarkymo politika, siūlo užsisakyti naujienlaiškį su akcijų pasiūlymais ir žinoma, prašo sutikti su sutarties sąlygomis. Sutarties sąlygas visuomet verta paskaitinėti ir įsigilinti į tai, ką siūlo kreditorius. Žinodami, kas yra sutartyje, būsite apsaugotas nuo netikėtumų ir žinokite savo teises ir pareigas. Būtina žinoti, kaip reikia tiksliai mokėti įmokas, kad jos būtų užskaitytos, taip pat reikia žinoti, kas taikoma, jei įmokas sumokėti pavėluojama. Turite žinoti, ar galite kreditą grąžinti anksčiau, ar galite jį padidinti, ar turite galimybę pasiskolinti papildomai ir kaip tą padaryti. Jei perskaitysite sutartį ir visas instrukcijas, visuomet žinosite, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *