Automobilių servise profesionalūs kompresoriai darbui yra kiekvienos dienos būtina priemonė. Tam labiausiai tinka aukšto slėgio kompresoriai. Kokius darbus auto serviso darbuotojai atlieka su tokiais kompresoriais? Kalbamės su vienu darbuotoju.
Kaip atrodo Jūsų darbo diena?
Kiekviena diena vis kitokia, kadangi skirtingos problemos su skirtingomis mašinomis. Ir kiekvienos mašinos problemas jau turi žinoti, iš to ir susideda darbo kvalifikacija ir žinių kaupimas. Kiekvienas automobilis turi savo pliusų ir minusų, ir apie kiekvieną iš jų mes turime viską žinoti.
Kur naudojate kompresorių?
Na tarkime, jeigu reikėtų dažyti mašiną. Mūsų kompresoriai labai garsiai dirba, taigi, kad kompresorius kuo rečiau dirbtų, reikia, kad jis turėtų kuo didesnę oro tarą. Kadangi gamykliškai bakas būna labai nedidelis, mes prie jo prijungiame papildomą orui skirtą baką. Taigi, tai sumažina kompresoriaus darbo garsą, dabar jis dirba tolygiau, ir rečiau jam reikia prikompresuoti oro. Labai priklauso nuo to, kiek gali oro sukaupti kompresorius, ir jo apsukos. Dažymo darbams tai labai neatsiliepia, tačiau daug geriau dirbti su tokiu kompresoriumi, kuris tolygiau dirba.
Taip pat servise reikia kompresoriaus šlifavimui. Tenka šlifuoti automobilius, paruošti dažymui, gruntuojame, špakliuojame, gruntuojame, ir tada vėl šlifuojame. Kaip ir turbūt žinote, taip pat su kompresoriumi tenka kartais pakelti automobilį, taip pat ir atsukti ratus. Labai svarbu yra kompresoriaus galingumas mūsų darbe. Nes kuo didesni cilindrai, tuo greičiau prikompresuoja oro. Mes nenaudojame buitinių kompresorių, pas mus stovi dideli.
Ką darytumėte, jeigu neturėtumėte kompresoriaus?
Tiesiog viskas taptų nehigieniška. Kadangi kompresorius dirba švariai, o darbas rankomis būtų kažkoks labai kupinas dulkių, reikėtų su šluotelėmis viską valyti, rankomis šlifuoti, jau nekalbant apie dažymą. Aišku, dirbti kai kuriuos darbus gal ir įmanoma atlikti be kompresoriaus, bet, tarkime, nupurkšti mašiną be kompresoriaus būtų nelabai įmanoma. Su balionėliu juk nepurkši.
Nebent be kompresoriaus būtų galima pakelti mašiną, atsukti ratus. Tačiau laiko atžvilgiu, tikrai nesutaupytume – tektų daug kilnoti ir tai galiausiai susigaišintų. O laikas darbe – pinigai.
Kaip išsirinkti kompresorių servisui?
Jis visada turėtų būti stacionarus, kadangi tai ne buitinis kompresorius. Manau, reikėtų atsižvelgti, kiek darbo vietų jis turėtų aptarnauti ir kokiam pajėgumui turite poreikių. Aišku, dabar kompresorius galima rinktis ir internete, specialiuose kompresorių centruose, kur visą reikiamą informaciją gali net ir suteikti kiti specialistai ir tikrai padėti išsirinkti tinkamiausią.