BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Dedant stoglangius – radiniai palėpėse

Kadangi stoglangiai kaina dabar yra įperkami jau daugybei žmonių, Lietuvoje galima pamatyti daug gyvenamojo tipo pastatų, kuriuose yra stoglangiai. Ypatingai daug tokių dalykų pamatysime miestuose, kur ant gyvenamųjų namų palėpių keičiamas stogas, atsiranda poreikis įdėti stoglangį. Kartais tiesiog sename stoge daromas stoglangis ir apšiltinamas stogas, kai iš seno pastato sukuriamas naujas. Tačiau stogdengiai ir stoglangių montuotojai sako, kad senose palėpėse galima rasti įvairiausių dalykų. Nors stoglangiai kaina ir būna nedidele, tačiau palėpėse gali rasti ir už patį stoglangį vertingesnių dalykų. Ko? Štai stogus dengiantis ir stoglangius dedantis Simas sako, kad jam yra tekę matyti visko.

Standartinė netvarka

Stogo langaiSimas sako, kad dažniausiai senose palėpėse, kuriose jam tenka dėti stoglangius, vyrauja įprasta netvarka. Retai kuris žmogus prieš pradedant darbus pradeda kažką tvarkytis. Dauguma žmonių visa tai daro vėliau. "Atrodo, kad palėpės yra mūsų juodžiausia gyvenimo pusė. Standartiškai žmonės ten laiko tiesiog visokeriopą šlamštą ir jį ten tarsi kompostuoja. Aišku, tame šlamšte dažniausiai ir galima netyčia aptikti kažką įdomaus. Kaip darbininkai, mes niekada nesame suinteresuoti lįsti prie žmonių daiktų. Tačiau vis tiek visada įvertiname palėpę. Svarbu žinoti, ar galima ten šiukšlinti, taip pat, jeigu nukristume, ar neužkristume ant kokių peilių ir pan. Be to, kitaip nei dedant stogo dangą, montuojant stoglangius, viskas prasideda nuo apačios. Pirmiausiai tenka dirbti palėpėje. Tenka ir patiems prastumdyti tuos daiktus, nes šeimininkų gali net nebūti darbo vietoje. Ypač dabar, kai daug lietuvių dirba užsienyje, o per atstumą įsirenginėja namus čia“, – sako Simas.

Karinė amunicija

Kaip vieną keisčiausių ir įsimintiniausių radinių darbininkas įvardina antrojo pasaulinio karo šautuvą. „Tikras senas šautuvas. Radęs jį nunešiau į miesto muziejų. Matote, tas namas buvo ką tik nupirktas, tai vargu, ar būtų buvę išvis galima rasti šeimininkus, kam priklauso tas šautuvas. O nenorėjau, kad žmonės be reikalo turėtų šautuvą. Pagal įstatymus, negalima. Pagal kitus įstatymus, radus kultūrinį paveldą, reikia jį nešti į vietovės muziejų. Tas šautuvas kaip tik ir yra vienas iš tokių pavyzdžių, laikau jį kultūriniu paveldu, o ne ginklu“.

Seni meilės laiškai ir sentimentai

Vyras pabrėžia, kad palėpėse taip pat žmonės mėgsta laikyti sentimentalius dalykus. Senas nuotraukas, laiškus nuo mylimųjų. Teigia, kad vieną kartą netgi rado apdegintus meilės laiškus – matyt, kažkas bandė sudeginti, paskui tiesiog sumetė ant palėpės, nes pagailo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *