BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Miesto romantika – ir automobilių šviesose

Gyvename laikais, kai miestus smerkiame, o miestelius idealizuojame tiesiog be jokios gėdos. Nesvarbu, kad miestelyje retas svečias naktį bus pralekiančios xenon lemputes ir nuzvimbiantis automobilio gausmas. O mieste tos šviesos ir romantikos bus kiaurą parą. Iš tiesų, kas kuria romantiką? Ir kodėl jos gausu mieste? Apie tai šis straipsnis.

Romantika – šviesoje

LED apšvietimasGalime klysti galvodami, kad romantika yra tamsa. Nes iš tiesų romantika susikuria daliniame apšvietime – tai kai tamsoje kažkas šiek tiek šviečia, pvz., https://www.autosviesos.lt/led-numerio-apsvietimas numerių apšvietimas, mėnulio pilnatis, daugiabučių langai, jonvabaliai ir pan. Gamtinė ir miesto romantika – skirtingi dalykai. Tačiau ir panašūs. Žmogaus natūra visada leidžia jausti romantiką, kuomet mūsų sielas suvirpina keisti egzistenciniai potyriai, įvairiomis aplinkybėmis. Pavyzdžiui, imame jausti romantiką tuomet, kai jaučiame, kad šviečia mėnulis, žvaigždės, spindi jonvabaliai, dangaus kūnų šviesa atsispindi vandenyje. Tai romantika gamtoje, ir ji mums tiesiog įpaišyta į genetiką. Dėl to reiškiniai, kurie panašūs į gamtinius, mums irgi kelia tas pačias asociacijas. Būdami mieste jaučiame romantiką sutemus arba temstant: kuomet dega miesto šviesos, kuomet visur mirga automobilių šviesos, kada šviesoforai dega, daugiabučiai šviečia ir pan. Dieną to nejaučiame. Taigi, miesto romantika gali būti net kur kas stipresnė nei mažo miestelio.

Miesto romantikos šviesos

Dabar aptarkime tuos šviesos šaltinius, kurie mieste leidžia mums jaustis taip kaip gamtoje ir jausti egzistencinius potyrius. Tai pirmiausia yra automobilių šviesos. Į kurį miestą benuvažiuosi, judėjimas ten vyksta ir dieną, ir naktį, kad ir ką darytumėte. Ir automobiliai privalo šviesti priekiniais ir galiniais žibintais, naudoti įvairias šviesų signalizacijas, įspėjamuosius šviesų signalus ir kitaip mirgėti. Be to, yra visas kelias pritaikytas tam, kad jie gerai matytų tamsoje. Taigi, yra šviesoforai, kurie šviečia, yra daugybė elementų prie gatvių, kurie tyri šviesą atspindinčių dalelių, pradedant kelio ženklais, baigiant net ir pėsčiaisiais ar dviratininkais su šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Taigi, šviesos tikrai nemažai susidaro vien dėl eismo. Naktį jos mažiau, tačiau vis tiek yra. Be to, gatvės yra apšviestos žibintais. Ir galiausiai – šviesos mieste atsiranda iš namų. Miestelyje ar kaime labai ryškiai matosi tamsos laukuose boluojanti viena ar kita trobelė, tačiau visai kas kita atsitinka tuomet, kada atsiranda šviesos, spindinčios daugiabučiuose – kylančiuose į dangų su savo betonu ir savo žiburiais. Iš čia ir atsiranda miesto romantika.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *