Prieš imant tvarkyti naują savo sodą ar žemės sklypą, pagalvojate, kad reikės žoliapjovės: https://parkutechnika.lt/elektrines-zoliapjoves. Tai gana akivaizdu, juk neužpilsite viso kiemo smėliu – norėsite žolės, į kurios rasą galėtumėte rytais įsibristi. O ką darysite su tvora? Gal tik dabar ir pagalvosite.
Tikrą tvorą daug kur statyti draudžiama arba sudėtinga
Dėl daugybės priežasčių pamatysite, kad gal jums labiau reikia krūminių augalų ir krumapjoves, o ne derinti statybų leidimus dėl tikros tvoros statymo. Jeigu gyvenate ne plėšikų apsuptyje, nėra tikslo apsitverti aukšta spygliuota tvora. Be to, pagal Lietuvos statybos įstatymus, norint sklypą aptverti tvora, reikia kaimynų leidimų, reikia ir kad tvoros atitiktų aukščio ir pralaidumo šviesai reikalavimus. Taigi, vargo ten nemažai. Galų gale, gyvatvorė kainuoja pigiau. Juk išleisite sodinukams, sėkloms, daigams ir gerai krūmapjovei. O geros tvirtos tvoros kainuoja labai brangiai.
Gyvatvorė ne tik saugo, bet ir džiugina
Kas nutiks su įprasta tvora, kai ja apjuosite sodą? Visų pirma, ta tvora jus nudžiugins – štai, pasiekėte savo. Tačiau nuo to momento, kai pagaliau ją pastatysite, prasidės procesas, kuomet tvora tik prastės ir ges. Erozija ją veiks kiekvieną sekundę, ir su kiekviena sekunde kažkiek metų tvoros kondicija tik blogės. O kas nutiks su gyvatvore? Ji augs, vešės, gražės, žydės, kiekvieną pavasarį reaguos į gamtos prabudimą, ir jūs turėsite ką su ja veikti, besidarbuodami su krūmapjove ir sodo žirklėmis. Tačiau jokiu būdu negalėsite sakyti, kad ta gyvatvorė kažkuo blogėja, nes tai būtų netiesa. Ji tiesiog gyvens savo natūralų gyvenimą, kaip ir visi gyvi sutvėrimai ir augalai.
Laisvė jūsų kūrybai, formuojant krūmus ir sodą
Prie gyvatvorės iš vidaus sode galėsite taikyti ir visus kitus gražius komponentus. Tai galės būti ir gėlynai, ir žolės, ir tvenkiniai, ir šalia gyvatvorės įrengta poilsio zona su suoliukais ar pavėsine. Gyvatvorė yra gamta, ir tai mums kiekvienam maloniau nei metalo ar medžio strypai.
Kaip išsirinkti augalus gyvatvorei
Svarbus sprendimas bus pasirinkti gerus augalus, kurie būtų gyvatvorei. Tai gali būti smaragtvorės, gyvatvorinė tuja, kuri labai aukšta gali išaugti. Tai gali būti ir kadagiai, augantys mėlynomis strėlėmis ir net nereikalauja genėjimo, kitaip negu tujos. Pasirinkus bukmedžius, genėjimas bus minimalus, o gyvatvorė žaliuos ir žiemą. Galima sodinti ir lapuočius: formuojamus ir laisvai augančius, visus augalus reikės šiek tiek prižiūrėti.
Na man tai geresnė tvora yra tikra tvora, vien dėl to kad ją prižiūrėti mažiau reikia. Iškarto lengviau ir vartus įstatyti į normalią tvorą ir visos sistemos kaina mažesnė išeina.