Žinoma, būsto pirkimas yra didžiulė investicija. Tačiau su banko pagalba būsto galite nesunkiai įsigyti. Čia atsakysime į visus jūsų klausimus apie būsto paskolas.
Būsto paskolų apžvalga
Būsto paskolą naudoja nekilnojamojo turto pirkėjai, norėdami gauti lėšų nekilnojamajam turtui įsigyti, arba esami nekilnojamojo turto savininkai, norėdami gauti lėšų bet kokiam tikslui, įkeičiant įkeičiamą turtą. Būsto paskola yra išskirtinė, nes jai gauti reikia įkeisti savo nuosavybę: dažniausiai būtent perkamą nekilnojamąjį turtą. Tai reiškia, kad sukuriamas toks teisinis mechanizmas, kuris leidžia skolintojui (bankui) perimti nuosavybės teises ir parduoti įkeistą turtą, kad būtų grąžinta paskola, jei paskolos gavėjas nevykdo ar nebegali vykdyti savo įsipareigojimų.
Kaip veikia būsto paskolos
Būsto paskolos yra paskolos rūšis, naudojama nekilnojamajam turtui, paprastai būstui, įsigyti. Paskolos gavėjas sutinka grąžinti paskolą ir palūkanas per nustatytą laikotarpį, paprastai per laikotarpį iki 30 metų.
Būsto paskolos paprastai imamos perkant būstą arba investicinį turtą, o paskola užtikrinama pačiu turtu – jį įkeičiant bankui. Tai reiškia, kad jei negrąžinate paskolos, skolintojas gali perimti jūsų būsto nuosavybės teises, kad atgautų savo nuostolius.
Hipotekos paskolos sąlygos priklausys nuo kelių veiksnių, įskaitant jūsų kredito istoriją ir reitingą, gaunamas pajamas ir pinigų sumą, kurią galite skirti pradiniam įnašui. Aukštesnis kredito reitingas ir didesnis pradinis įnašas paprastai lemia geresnes palūkanų normas ir palankesnes paskolos sąlygas.
Būsto paskolų rūšys
Būsto paskolos būna įvairių rūšių ir gali būti pritaikytos pagal unikalius paskolos gavėjų poreikius. Labiausiai paplitusios būsto paskolų rūšys yra šios:
- Fiksuotų palūkanų būsto paskolos: Fiksuotos palūkanų normos būsto paskolos atveju palūkanų norma išlieka tokia pati visą paskolos laikotarpį. Mėnesinės įmokos išlieka pastovios, todėl lengviau planuoti būsto paskolos išlaidas.
- Kintamųjų palūkanų normos būsto paskolos: šios paskolos atveju palūkanų norma periodiškai keičiasi, paprastai atsižvelgiant į rinkos (EURIBOR) pokyčius. Tai reiškia, kad mėnesio įmokos laikui bėgant gali didėti arba mažėti.