BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Terminai susiję su verslo paskolomis

Verslo paskolos dažnai būna galvos skausmas įmonėms, nes reikia išsirinkti geriausias sąlygas siūlantį finansuotoją. Norint suprasti visas sąlygas ir sutartį, kurią ruošiamasi pasirašyti, pravers dažniausiai naudojamų terminų paaiškinimai.

Pelnas ir nuostoliai – tai įmonės įvykdyti pardavimai ir turėtos išlaidos per tam tikrą laiką, pavyzdžiui 2019 metais.

Pinigų srauto ataskaita parodo iš kur ir kiek įmonė gavo grynųjų pinigų ir kaip juos išleido per apibrėžtą laikotarpį. Ši ataskaita įprastai skelbiama kas ketvirtį. Ji parodo ar įmonės finansinė padėtis yra stabili, ar ji turi pakankamai pinigų išlaidoms padengti.

Finansavimo įmonė greičiausiai norės turėti besiskolinančios bendrovės pelno (nuostolių) ir pinigų srautų ataskaitas. Nuo jų gali priklausyti ir verslo paskolų sąlygos. Jeigu įmonių pelnas ženkliai didesnis už nuostolius, kreditorius norės suteikti finansavimą ir stengsis sudaryti sąlygas ilgalaikiam bendradarbiavimui.

Užstato dažniausiai reikalaujama, kai verslo paskolų sumos yra didelės arba rizikingos. Užstatytu turtu dažniausiai tampa nekilnojamas turtas, vertingi daiktai, įranga, finansinės sąskaitos. Jis suteikia garantiją finansuotojui, kad neišgalint atsiskaityti, bus sumokėta nekilnojamu turtu.

Verslo paskolos su asmeninio laidavimo garantija

Tokio tipo paskoloms nereikia nekilnojamo turto, tačiau jeigu įmonė neišgali grąžinti kredito, jį sumokėti įsipareigoja asmuo, prisiėmęs laidavimą.

Įmokos atidėjimas – tai laiko terminas per kurį dar nereikės mokėti delspinigių, po įmokos mokėjimo dienos.

Fiksuotos palūkanos

Tai nekintančios palūkanos. Pavyzdžiui, įmonė, paėmė verslo paskolą su 1 procento palūkanomis 2 metams, vadinasi, net jei ekonominė situacija pasikeitė, ji vis tiek mokės 1 procentą.

Kintamos palūkanos

Jeigu sutartyje nurodyta kintančios palūkanos, jos gali keistis, atsižvelgiant į vidutines palūkanas rinkoje.

Išankstinio grąžinimo mokestis

Tai mokestis, kurį bus privaloma sumokėti, jeigu verslo paskola bu grąžinta anksčiau laiko.

Verslo paskolos kiekvienoje finansavimo įmonėje yra su skirtingomis sąlygomis, todėl reikia skirti laiko, kad viską išanalizavus, pasirinkti geriausią. Kokios sąlygos yra tinkamiausios įmonei, priklausys nuo paskolos dydžio, jos grąžinamo termino ir kitų faktorių. Prieš pasirašant sutartį reikėtų gerai įsiskaityti į visus nuostatus, išsiaiškinti nesuprantamus terminus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *