BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Verslo paskolos rizika

Šiandien yra nemažai finansų įmonių, kurios siūlo verslo paskolas be užstato ar su juo privatiems asmenims bei verslo segmentui. Patyrinėsime įvairius skolinimosi niuansus.

Norintys skolintis ir užstatyti savo nekilnojamą turtą (NT) susidurs su rizika: kokia užstatyto turto vertė yra dabar ir kokia ji bus po 5 metų? Dažnai imamos verslo paskolos keliems metams, užstatant NT. Peržvelgus 15 metų NT kainas Lietuvoje galima pastebėti ženklų kainų kritimą ir kilimą. Niekas nežino, kokia jo vertė bus po 2-5 metų. Atėjus sunkesniems laikams ir neįstengiant grąžinti paskolą, didelė tikimybė, kad NT vertė kris, taigi gali tekti prarasti NT ir dar likti skoloje.

Prieš įkeičiant savo turtą dėl paskolos reikia labai gerai apskaičiuoti, kur ir kaip investuoti pinigus, kad blogiausiu atveju pavyktų juos grąžinti. Galbūt galima išsiversti su mažesne verslo paskola be užstato? Reikėtų apgalvoti kelis metus į priekį – kokias pajamas tikimasi gauti ekonomikos augimo, stagnacijos ir smukimo atveju. Taip pat, reikėtų turėti planą visais trimis atvejais.

Užuot besistengiant užsispyrusiai siekti savo svajonės įgyvendinimo, reikėtų išsitraukti skaičiuotuvą ir neišleisti jo iš rankų. Taip pataria buvęs verslininkas Tomas Kriščiūnas ir knygos „500 dienų su Saudo Arabijos princu“ autorius. Jis pasakoja savo istoriją, kai norėdamas įgyvendinti svajonę ir įkurti kavinių tinklą, buvo paėmęs nemažą verslo paskolą. Nors pradžioje sekėsi gerai, bet atėjus 2008 metams verslas nebeteikė pajamų, viskas ėjo į minusą, galiausiai teko parduoti užstatytą butą bei įrangą. Nuosmukio metais gavo žymiai mažesnę sumą už įkeistą turtą.

Kitas finansavimo būdas galėtų būti verslo paskola be užstato. Dažniausiai ji išduodama mažesne suma. Įmonėje „Noviti Finance“ galima gauti iki 20 000 eurų finansavimą. Bendradarbiaujant su šia įmone, klientai nesėkmės atveju yra atleidžiami nuo delspinigių ir palūkanų mokėjimo iki 3 metų. Finansavimas įmanomas net jaunoms, ką tik įsikūrusioms įmonėms ar asmenims, dirbantiems su individualia veikla. Ir imant mažesnę sumą, reikėtų gerai įvertinti rizikas. Geriausia pasitarti su verslo konsultantais, kurie turi sėkmingos patirties įvairių verslo projektų vystyme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *