BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Saulės parkai: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Saulės parkai – tai vietovės Lietuvoje, kuriose saulės energetikos įmonės stato elektrines, vėliau jas parduoda. Jeigu jus domina galimybė įsigyti jėgainę parke, pabandysime atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus.

Kokio dydžio jėgainę įsigyti saulės parke?

Didžiausia saulės elektrinė, už kurią gyventojas gali gauti paramą yra iki 10 kW. Vidutinės 4 asmenų šeimos poreikiams, namo ir vandens šildymui užtenka 4-6 kW galios. Gyvenantys butuose ir sunaudojantys mažiau elektros, turėtų paskaičiuoti, kiek elektros sunaudoja per metus. 1 kW instaliuotos galios per metus pagamina 1000 kWh elektros, tai būtų 83,3 kWh per mėnesį.

Kiek kainuoja elektrinės parkuose?

Saulės elektrinių kainos priklauso nuo montuojamos įrangos kokybės ir nuo saulės parkų vystytojų nustatytos sumos. 1 kW galios galėtų kainuoti nuo 898 iki 995 euro. Šią sumą gali sumažinti Aplinkos projektų valdymo agentūros parama (APVA).

Kokia būtų elektros kaina, turint nuosavą elektrinę?

Įprasta elektros kaina sumažėtų mažiausiai 3 kartus.

Kokie saulės parkai jau veikia Lietuvoje?

Šalyje vystomi 5 saulės parkai. Jau veikiantis ir generuojantis energiją yra Kuršėnų parkas Šiauliuose, kurį vysto atsakinga įmonė „Saulės grąža. Taip pat jau įrengtas parkas Elektrėnų rajone, Obeniuose, kurį vysto „Ignitis.

Koks garantinis laikas?

Saulės elektrinėms, įrengtoms saulės parkuose dažniausiai suteikiama 82 % efektyvumo garantija ne mažiau nei 25 metus. Pavyzdžiui, „Saulės grąža“ be šios efektyvumo, suteikia 12 metų garantiją saulės moduliams bei 10 metų garantiją darbų kokybei.

Kiek galima sutaupyti?

Tai priklauso nuo sunaudojamos energijos kiekio ir jėgainės galingumo. Sakykime, Kuršėnų saulės parkuose įsigyjant 1 kW galios reikės mokėti 925 eurus, su parama – 602 eurus. Jeigu mokate 360 eurų per metus už elektrą, turėdami nutolusią jėgainę mokėsite 148 eurus, kartu su metiniu priežiūros mokesčiu. Per metus sutaupysite 212 eurų.

Visi saulės parkai ir jų vystytojai randami interneto svetainėje saulesparkai.lt. Pasirinkite bendradarbiauti su ta įmone, kuri ne tik parduos elektrinę su kokybiška įranga, už palankesnę kainą, bet ir padės gauti APVA paramą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *