BigBank BigBank suteikia greituosius kreditus iki 10000 Lt. Kreditai suteikiami sumažintomis palūkanomis ir pailgintais terminais. BigBank kreditų rinkoje jau penkerius metus ir turi per 500 000 pasitikinčių klientų.
Lankytojų vertinimas: Vertinimas

Mėnesio archyvas: 2021 m. spalio mėn.

Rūpestis augintinio sveikata

Kodėl reikia prižiūrėti augintinio sveikatą?

KačiukaiPasiryždami globoti gyvūną, pasižadate juo rūpintis ne tik džiugiomis akimirkomis, tačiau ir sunkiais gyvenimo tarpsniais. Labai svarbu tesėti savo įsipareigojimus. Augintinis yra gyvas organizmas, turintis jausmus. Jis linksmas, kai jaučiasi gerai ir būna nusiminęs kai sunegaluoja. Privalu nuolat stebėti ir analizuoti jo būseną. Sunegalavus, nereikia manyti, kad viskas savaime susitvarkys. Be kita ko, jokiu būdu nesigriebkite gydymo paslaugų atlikti patys. Jeigu pastebite, kad negalavimas rimtas, būtina kreiptis į kvalifikuotus specialistus. Augintinių priežiūra rūpinasi veterinarijos specialistai. Šie asmenys turi būti baigę aukštąją mokyklą, įprastai tai būna universitetas, kuris ruošia sveikatos specialistus ne tik žmonėms, tačiau ir gyvūnams. Ne patikėkite savo augintinio bet kam. Jeigu žinote, kad vieno ar kito asmens išsilavinimas yra netinkamas, vargu, ar jo taikomas gydymas padės, o gal net dar labiau pakenks? Tokios rizikos gali būti labai pavojingos ir negrįžtamai sutrikdyti sveikatą ar net pakenkti gyvybei. Tad svarbu atidžiai pasirinkti patikimą gydymo įstaigą. Veterinarijos klinikos yra įsikūrusios priemiesčiuose ir didžiuosiuose miestuose. Be jokios abejonės, pastaruosiuose jų kur kas daugiau. Kalbant apie tai, kokias veiklos sritis plėtoja viena ar kita klinika, gydykla yra sunku apibrėžti, jos gali būti labai skirtingos. Tarkime priemiesčio veterinarijos klinika įprastai yra labiau orientuota į tokių naminių gyvūnų kaip karvių, veršių, kiaulių, arklių ir kitų stambesnių naminių gyvūnų gydymą. Tose vietovėse yra didesnis poreikis gauti būtent šių gyvūnų gydymo paslaugas. Tačiau, kalbant apie mieste esančias veterinarijos gydyklas ir klinikas, gydymas apima visai kitas gyvūnų rūšis. Pastarosios yra linkusios specializuotis smulkesnių naminių ir egzotinių gyvūnų gydime. Tai taip pat lemia aplinkinės visuomenės poreikiai. Tad, kad ir kur gyventumėte ir kokį gyvūną globoti pasirinktumėte, turite užtikrinti jam tinkamą sveikatos apsaugą.

Skaityti straipsnį “Rūpestis augintinio sveikata” »

Malonios šilumos palaikymo priemonės

Kokie įrenginiai padeda šildyti patalpas?

KilimėliaiŠiandienos moderni visuomenė nėra įsivaizduojama be techninių įrenginių gausos. Jų dėka mes atliekame daugelį kasdienių procesų. Mechaniniai veiksmai yra nustumiami į šoną. Visuomet skubame, lekiame, norime laiką naudoti kaip įmanoma efektyviau. Dėl šio kylančio poreikio technikos specialistai, atsižvelgdami į keliamus pageidavimus, sukonstruoja vis daugiau įrenginių palengvinančių ne tik darbo, tačiau ir buities procesus. Kalbant apie oro sąlygas, galime pastebėti, kad jos yra tikrai labai sudėtingai nuspėjamos. Net meteorologinių tarnybų pateikti duomenys ir prognozės dažnai nesutampa su realybe. Tačiau pakeisti šiuo aspektu nieko negalime. Turime gyventi čia ir dabar. Be kita ko, svarbu pasirūpinti, kad tai nepakenktų ir augalams ar gyvūnams. Oro, kuris yra lauko aplinkoje mes valdyti jokiu būdu negalime. Tai natūralūs procesai, vykstantys didelėje ir atviroje erdvėje. Tačiau, kalbant apie oro srautų valdymą patalpoje – visai kas kita. Mes turime galimybę valdyti orą uždaroje patalpoje. Be jokios abejonės, mes to negalime padaryti savaime. Šiam procesui atlikti yra naudojami atitinkami prietaisai. Orą galima vėsinti, vėdinti arba šildyti. Kalbant apie šildymo procesus, jie yra itin aktualūs šaltuoju metų laiku, kuris Lietuvoje įprastai prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki balandžio mėnesio pabaigos. Tad galima teigti, kad mažiausiai pusę metų yra reikalingas šildymo įrenginių veikimas. Ir tai tik kalbant apie oro šildymo sprendimus. Ką jau kalbėti apie vandens šildymą, kuris yra reikalingas ištisus metus, nepriklausomai nuo klimato sąlygų ar šilumos kiekio aplinkoje. Jis reikalingas kasdien, komfortiškam gyvenimui užtikrinti. Beveik kiekvienas iš mūsų mėgstame maudytis po šilto vandens srove, mirkti malonioje ir šiltoje vonioje. Be kita ko, vanduo yra reikalingas ne tik higienai palaikyti, tačiau svarbus ir maisto gamyboje, bei kitose svarbiose veiklose. Grįžtant prie temos aktualijų, apie tai kokie šildymo įrenginių sprendimai yra reikalingi namuose, galime paminėti keletą iš jų. Vis daugiau žmonių įsirengia katilines, kur montuojami katilai, radiatoriai, kolektoriai, vandens šildytuvai, elektriniai kilimėliai grindims, konvektoriai. Pastaruosius lengva įsigyti ir patogu naudotis. Prekybos vietas galite rasti ne tik fizinėse, tačiau ir internetinėse parduotuvėse. Pasirinkimo asortimentas yra labai platus ir gali būti parenkamas pagal kiekvieno asmens pageidavimus. Verta paminėti, kad neskubėkite įrenginių įsigyti savarankiškai. Bet kokiu atveju verta pasikonsultuoti su pardavimo vietose dirbančiais specialistais ir išgirsti jų patarimus individualiais klausimais. Šildymo kilimėliai ir kita produkcija.

Skaitmeninė televizija, kuri leidžia mėgautis laisvalaikiu

Kam reikalinga skaitmeninė televizija?

Lenktas ekranasTelevizija yra gyvenimo dalis. Ji yra mėgstama ypatingai tų žmonių, kurie propaguoja pasyvų poilsį. Televizija jiems yra atokvėpis po sunkios darbo dienos, įtemptos dienos ritmo ar kitų nemalonių priežasčių. Televizijos kelias Lietuvoje dar nėra labai ilgas. Ji pradėta vystyti tik XX a. pradžioje. Pirmasis kanalas, kuris pradėjo televizijos plėtotę, buvo valstybės sukurtas nacionalinis transliuotojas, dabar puikiai žinomas kaip LRT televizijos kanalas. Kiek vėliau, šaliai atgavus nepriklausomybę, buvo sukurta galimybė kurtis ir nepriklausomiems komerciniams televizijos kanalams, tai būtų tokios kaip LNK ir TV3 televizijos. Žinoma, pirmosios transliacijos buvo labai primityvios. Jų pobūdis be jokios abejonės buvo informacinis, o rodomi filmai apėmė tautinius, dokumentinius, istorinius žanrus. Tie asmenys, kurie skelbdavo informaciją, buvo vadinami diktoriais. Šią poziciją užimti buvo labai sunku. Žmogus turėjo atitikti labai griežtus reikalavimus. Visų pirma, buvo apibrėžiami standartai išvaizdai, balso tembrui, dikcijai. Neturint atitinkamų savybių, diktoriumi tapti nebuvo įmanoma. Dabar yra kiek kitaip. Žinoma išvaizda ir balso tembro, dikcijos aspektai sėkmingam laidos vedėjui išleika, tačiau pastebima tendencija, kad vesti laidas, projektus yra paskiriami vadinamieji influenceriai, kurie socialinėse platformose susilaukia didelio visuomenės susidomėjimo ir siekiant palaikyti palankius vienos ar kitos laidos reitingus, jie yra kviečiami jas vesti ar dalyvauti. Be kita ko, televizijos programos asortimentas taip pat yra pakitęs. Filmų žanrai tapo vis įvairesni, laidos taip pat transliuojamos ne tik informacinio, tačiau dažniau jau pramoginio pobūdžio, intelektinių žaidimų plotmių. Taip pat labai papuliarūs tapo ir televizijose transliuojami realybės šau. Jie įtraukė bemaž kiekvieną bent kiek televizija besidomintį asmenį.

Skaityti straipsnį “Skaitmeninė televizija, kuri leidžia mėgautis laisvalaikiu” »